OP. DR. Ozan GANİÜSMEN SİTESİ HAKKINDA

Sitemizde hastalık ve tedaviler hakkında yer alan bilgiler bilgi vermek amaçlıdır. Bu bilgiler birebir doktor tanısı ve önerilerinin yerine geçmez. Ayrıca yine sitemizde yer alan bilgi ve görsellerin telif hakkında tabi olduğunu unutmayınız. Görsel ve bilgilerin kaynak gösterilerek kullanılabilir. Bu görsel ve bilgilerin kurum ve kişilerin ticari kullanımı için uygun yasal olarak doğru ve uygun değildir.

Sürekli sırt veya boyun ağrısı çekiyorsanız ve bu ağrının nereden kaynaklandığını bilmiyorsanız, size faset radyofrekans termokoagülasyon önerilebilir. Bu işlemin amacı, yaşadığınız ağrının faset eklemlerinizden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemektir. Faset eklemler, omurga kemiklerinizi birbirine bağlayan küçük eklemlerdir. Enjeksiyon, ağrının yeniden yaşanmasına yardımcı olabilir, bu durumda faset eklemleriniz ağrının kaynağı olarak kabul edilir.

Radyofrekansla faset eklem blokajı ve disk içi lazer ve radyofrekans girişimleri

Radyofrekans ile faset blokajı veya intra diskal girişimlerle IDET denilen, disk içi lazer veya radyofrekans uygulamaları, günümüzde oldukça önem kazanan girişimlerdir.